niedziela, 27 maja 2012

Izrael nie chce afrykańskich imigrantów

Podczas gdy wszelkie pomysły i propozycje ograniczenia masowej imigracji do Europy spotykają się z natychmiastową falą krytyki ze strony Unii Europejskiej, organizacji pozarządowych (w tym lokalnych społeczności żydowskich) i tzw. organizacji "antyfaszystowskich", światowe media nie wspominają o planach Izraela zamierzającego ograniczyć afrykańską imigrację.
W niedzielę, na cotygodniowym posiedzeniu rządu premier Izraela, Benjamin Netanjahu, oświadczył, że afrykańska imigracja "zagraża bezpieczeństwu Izraela i narodowej tożsamości".
"Jeśli tego [imigracji - przyp.red.] nie powstrzymamy, te sześćdziesiąt tysięcy imigrantów stanie się sześciusetoma tysiącami i prawdopodobnie zagrożą istnieniu Izraela jako żydowskiej demokracji" - powiedział izraelski premier. Dodał, że Izrael stara się ograniczyć masową imigrację z Afryki, wskazując na koniecznośc wybudowania zapory granicznej na granicy z Egiptem. Powiedział także, że rząd pracuje nad deportacją nielegalnych imigrantów.


Tydzień wcześniej minister spraw wewnętrznych, Eli Yishai, powiedział w radiu, że większość afrykańskich imigrantów trudni się przestępczością i w związku z tym powinna zostać aresztowana i deportowana do krajów pochodzenia. Według statystyk, w samym Tel Awiwie żyje pięćdziesiąt tysięcy afrykańskich imigrantów i osób starających się o azyl.

Warto zauważyć, że kroki podejmowane ze strony krajów europejskich borykających się z masową imigracją, mające na celu ograniczenie tego zjawiska spotyka się z ostrą reakcją zaangażowanych w promocję multikulturalizmu i "walkę z faszyzmem" organizacji żydowskich. Pomysły deportacji nielegalnych imigrantów z Europy, czy lokalne inicjatywy polegające na odgrodzeniu się od uciążliwych sąsiadów, np. Cyganów, były torpedowane oskarżeniami o rasizm i łamanie praw człowieka. Takie oskarżenia padają także w związku z podnoszeniem przez niektóre partie europejskie kwestii konieczności ochrony narodowej tożsamości.

Za:  http://www.autonom.pl/

1 komentarz:

  1. Tu widac standardowe lajdactwo w ich wykonaniu,wrecz szkoleniowe ! Oni nie chca imigrantow to oczywiste przeciez z z tego sa same problemy. Innym podrzucaja ich tez oczywiste bo chca aby byly problemy Oni nawet maja swoje lajdackie okreslenie na te zachowanie DYWERSYFIKACJA SPOLECZENSTWA. Jeden lachudrow w USA powiedzial im spoleczenstwo jest bardziej zdywesyfikowane tym dla nas lepiej !!! No wiec dywersyfikuja kogo sie da i jak tylko sie da !

    OdpowiedzUsuń