wtorek, 13 lutego 2018

Książka - „Zakłamany Holokaust” – Ireneusz T. Lisiak

4 grudnia 2017 r. nakładem Wydawnictwa Capital ukaże się najnowsza książka Ireneusza T. Lisiaka pod tytułem „Zakłamany Holokaust”.

Książka przedstawia zakłamane świadectwa Holocaustu, których autorzy celowo fałszowali historię i z premedytacją czerpali zyski z promowania, często uderzających w Polaków, kłamstw historycznych. Zebrane historie pokazują, jak wielka i potężna jest machina tego fałszerstwa.


Fragment książki:

Gdy zapoznamy się z opracowaniami historyków zachodnich, bez trudu zauważymy, że opierają się one prawie wyłącznie na źródłach żydowskich (…). Paweł Lisicki słusznie pisze:
Przeciętny Amerykanin, Francuz czy Niemiec mniema, że druga wojna światowa to był Holocaust i tyle. Byli jeszcze jacyś ludzie, którzy Żydów ratowali, reszta jednak, cała wielomilionowa rzesza, przyglądała się biernie albo wręcz w mordzie uczestniczyła. Otoczeni przez mrowie chrześcijańskiej tłuszczy, która czyhała na ich życie i majątek, Żydzi ginęli samotnie (…).Ta chora, obsesyjna opowieść coraz szybciej opanowuje umysły. Staje się religią, mitem, dogmatem bezwzględnym i nie znoszącym sprzeciwu. Wszystko w niej jest wykoślawione i odwrócone. Hitler to nie zbrodniarz i morderca ludów, ale wyłącznie zabójca Żydów; Polacy, Serbowie, Rosjanie czy Białorusini, to nie osobne ofiary, ale nieistotny nawóz historii.
Powody tego są dwa: niewielu obecnie badaczy na Zachodzie jest wiernych empirycznemu podejściu do badań. Jest to wynik politycznej poprawności, która nie dopuszcza krytyki wobec oficjalnej, przyjętej i narzuconej interpretacji Holocaustu. Drugim powodem nie uwzględniania przez zachodnich badaczy źródeł polskich jest nieznajomość języka. Badacze zachodni najczęściej opierają się na źródłach wtórnych, tj. monografiach i opracowaniach w języku angielskim. Stąd zapewne mamy zalew różnych opracowań, filmów poruszających kwestię żydowską podczas okupacji, gdzie przedstawia się żydowskie oddziały partyzanckie jako istotną i bezkompromisową siłę w walce z Niemcami. Mam tu na myśli filmy Opór, Bękarty wojny czy też pozycje książkowe dotyczące np. braci Bielskich. W rzeczywistości oddział braci Bielskich bez ryzyka popełnienia pomyłki nazwać można oddziałem bandyckim, który zbrojnie napadał chłopów, rabując i gwałcąc kobiety.

O książce:

Stanisław Michalkiewicz:
Propaganda holokaustu jest obliczona nie tylko na pozyskiwanie „szmalu”, ale również – a może nawet przede wszystkim – na narzucenie światu nieżydowskiemu przekonania o wyjątkowości tego wydarzenia. Dopiero wtedy świat nieżydowski przekształci się w „nawóz Historii”, która będzie rozwijała się już w sposób kontrolowany. Nie da się ukryć, że jest to przedsięwzięcie nie tylko trudne, ale i ambitne – no i o tym właśnie jest ta książka.

Leszek Żebrowski:
Książka Ireneusza Lisiaka „Zakłamany holokaust” nie jest pierwszą publikacją tego Autora poświęconą stosunkom polsko-żydowskim w ostatnich kilkudziesięciu latach. Autor pokazał, że potrafi jasno, precyzyjnie, bez zbędnych emocji przekazać zweryfikowaną wiedzę z tego zakresu, usystematyzowaną i w wielu przypadkach – dla większości Czytelników – nieznaną, czasem szokującą.
Autor wzbogaca zatem coraz szersze spektrum publikacji z tego zakresu i robi to bardzo dobrze. Pozostaje mi tylko polecić tę książkę Czytelnikom do czegoś więcej niż zwykłego przeczytania. To jest zbiór konkretnych argumentów, bez których obracanie się w świecie nachalnej, zakłamanej propagandy prowadzi donikąd.

O autorze:
Ireneusz T. Lisiak – ur. 1948 we Wrocławiu. Inżynier, absolwent Politechniki Krakowskiej. Relegowany ze studiów polonistycznych za udział w protestach studenckich w 1968 roku. W ramach represji został objęty 3-letnim zakazem studiów. W 2011 roku odznaczony przez Prezydenta RP „Krzyżem Wolności i Solidarności” za całokształt działań w opozycji. Członek Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. Publicysta „Myśli Polskiej”.

Tytuł: Zakłamany Holokaust
Autor: Ireneusz T. Lisiak
Wydawca: Wydawnictwo Capital
Miejsce i rok: Warszawa 2017
W dystrybucji: 4 grudnia 2017
Wydanie: I
Objętość: 320
Format: A5

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza