niedziela, 18 lutego 2018

Antypolonizm w Izraelu. Swastyki namalowane na bramie polskiej ambasady!

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Tel-Awiwie, gdzie nieznani sprawcy namalowali swastyki na bramie budynku polskiej ambasady.

Obok rysunków pojawiły się także wulgarne napisy, obrażające Polaków. Policja prowadzi już śledztwo w tej sprawie, a przedstawiciele polskiej ambasady apelują o obniżenie temperatury konfliktu w relacjach między Polską a Izraelem.

O sprawie poinformowały już izraelskie media, jednak przekaz, jaki się w nich pojawiał, nie pozostawia wątpliwości: za eskalację sporu odpowiada strona polska. Tamtejsze portale zwracają uwagę, że do aktu wandalizmu doszło po słowach premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium, który przyznał, że wśród sprawców Holokaustu można znaleźć w poszczególnych przypadkach tak reprezentantów narodowości polskiej jak i żydowskiej czy ukraińskiej.

Portal Times of Israel przyznał, iż rysunki pojawiły się, gdy wśród mieszkańców Izraela „narasta gniew” na „polską ustawie o Holokauście”.


Ustawa o IPN, która stała się przedmiotem sporu między Polską a Izraelem, została podpisana przez prezydenta 6 lutego i odesłana do Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem komentatorów krok ten ma otworzyć możliwość dyskusji między stronami.

Ustawa daje możliwość polskim organom ścigania oskarżenie każdego, kto powieli kłamstwo o istnieniu „polskich obozów śmierci”. Podobne sformułowania podały w ostatnich latach bardzo często. Mówił o nich m.in. były prezydent USA, Barack Obama.

Za: 
http://www.pch24.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz