poniedziałek, 3 grudnia 2012

Fidesz na manifestacji Żydów przeciwko nacjonalistom

Przedstawiciele centroprawicowego Fideszu, uczestniczyli w manifestacji Żydowskiego Związku Gmin Wyznaniowych na Węgrzech, skierowanej przeciwko nacjonalistom z Jobbiku. Partia Viktora Orbána pojawiła się tam z postkomunistami z Węgierskiej Partii Socjalistycznej.
Manifestacja zorganizowana przez największą żydowską organizację na Węgrzech, była skierowana przeciwko nacjonalistom z Jobbiku, którzy na początku tygodnia zaczęli domagać się publikacji listy osób, które zasiadają w parlamencie i rządzie, mając podwójne obywatelstwo Węgier i Izraela. Zdaniem narodowców, osoby tego typu mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego kraju, bowiem przysięgały lojalność państwu żydowskiemu.
Na manifestacji odbywającej się na Placu Kossutha, można było zauważyć sztuczność konfliktu politycznego w kraju naszych bratanków. Przeciwko nacjonalistom demonstrowali razem centroprawicowcy z Fideszu, postkomuniści z Węgierskiej Partii Socjalistycznej i centrolewicowcy z ugrupowania „Razem 2014″ byłego premiera Gordona Bajnaia. Występujący w imieniu Fideszu, szef frakcji parlamentarnej centroprawicy, Antal Rogan, zapowiedział kary finansowe dla posłów prezentujących podobne wypowiedzi.

Źródła: Rzeczpospolita / Barikad

MM

Za: http://narodowcy.net/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza