czwartek, 29 listopada 2012

Przewodniczący Knesetu chce delegalizacji Jobbiku

Przewodniczący Knesetu Reuven Rivlin napisał list do prezydenta Węgier Jánosa Ádera, wzywając w nim do delegalizacji nacjonalistów z Jobbiku, a także podjęcia działań wobec „antysemityzmu” na Węgrzech. To wynik poniedziałkowego wystąpienia jednego z narodowych posłów, domagającego się ujawnienia członków rządu i parlamentarzystów, posiadających podwójne obywatelstwo Węgier i Izraela.

Reuven Rivlin pisze w swoim liście, że rządząca Węgrami centroprawica, powinna przejść od słów o zwalczaniu „antysemityzmu” do konkretnych działań, takich jak delegalizacja nacjonalistycznego Jobbiku, który w demokratycznych wyborach 2010 roku otrzymał ponad 16% głosów. Przewodniczący izraelskiego parlamentu uważa, że ludzie o takich poglądach powinni być prawnie izolowani, bowiem stanowią…zagrożenie dla wolności na świecie i na Węgrzech. Żydowski obrońca wolności, domagający się zamykania ust politycznym przeciwnikom dodał, że zaskakującym jest, iż Parlament Europejski nie wydaje żadnych rezolucji na temat sytuacji na Węgrzech, co mogłoby oznaczać, iż „Europejskie narody nie odrobiły lekcji II Wojny Światowej, kiedy Żydzi byli zamykani w gettach i wywożeni do obozów w bydlęcych wagonach”.


Reuven Rivlin reprezentujący partię Likud, będącej w oficjalnym sojuszu z centroprawicowym Fideszem, do którego należy prezydent Áder, napisał list w odpowiedzi na żądania narodowców z Jobbiku, którzy domagają się ujawnienia osób zasiadających w rządzie i parlamencie, posiadających równocześnie obywatelstwo Węgier i Izraela. Pytanie które padło w poniedziałek, jest wynikiem polityki centroprawicowego rządu, który w każdym konflikcie staje po stronie Izraela, nawet jeśli łamie on prawa człowieka. Według Jobbiku może to mieć związek z podwójnym obywatelstwem niektórych przedstawicieli rządu i parlamentu, którzy przysięgali również na wierność Izraelowi.

Źródła: Barikad / ATV.hu

MM

Za: http://narodowcy.net/

1 komentarz:

  1. Wsciekli sie, bo zdemaskowano podstawy ich kryminalnej dzialalnosci Bandziory uporczywie posluguja sie falszywymi nazwiskami i uporczywie mowia wlasnym glosem w cudzym imieniu JEST TO ZELAZNA PODSTAWA ICH KRYMINALNEJ DZIALALNOSCI ! Bez tego gina jak robactwo potraktowane chemia !

    OdpowiedzUsuń