poniedziałek, 16 lipca 2012

Interwencja ambasady Izraela w liceum w Tarnowie, II odsłona

za: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/07/14/interwencja-ambasady-izraela-w-liceum-w-tarnowie-ii-odslona-2/

źródło:http://polacy.eu.org

Dyrektor Kozłowski przekazał ambasadorowi stanowisko MSZ w sprawie interwencji Ambasady Izraela u dyrekcji I LO w Tarnowie.
W dniu 5 lipca br. odbyło się spotkanie zastępcy dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu Macieja Kozłowskiego z zastępcą Ambasadora Izraela w Polsce Nadawem Eszkarem dotyczące wyjaśnień, co do interwencji Ambasady Izraela u dyrekcji I LO w Tarnowie w przeddzień zorganizowanego przez szkołę spotkania z Przewodniczącym Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków w Polsce Omarem Farisem. Spotkanie było zaplanowane na 21 czerwca. Po interwencji przedstawicielstwa Izraela, zostało odwołane.
Dyrektor Kozłowski przekazał ambasadorowi stanowisko MSZ w sprawie, podkreślając, że Resort uważa za niestosowne, by Ambasada Izraela bezpośrednio kontaktowała się ze szkołą, która w jej ocenie planuje wydarzenie niekorzystnie wpływające na wizerunek Izraela. Takie działania mogą sprawiać wrażenie, że Ambasada usiłuje ingerować w sprawy nauczania w szkole.
Amabasador Nadaw Eszkar wyjaśnił, że powodem interwencji była obawa, że podczas spotkania zostanie zaprezentowana antyizraelska, antysemicka retoryka.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

2 komentarze:

  1. A gdyby została zaprezentowana antyizraelska i antysemicka retoryka, to jakim prawem Izrael ma się do tego wtrącać. Jak na razie nie jesteśmy jeszcze Izraelską kolonią, więc niech się Izrael odp...oli od Polski!!!! To, że Polską rządzi pejsate gó.no i zdrajcy, to nie powód by się przyp...alać do Polski. Paniali, jeśli nie, to miliony Polaków wkrótce razem z Palestyńczykami i Syryjczykami wytłumaczymy wam kałachem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widac tu jak na dloni jaka skala wplywow ich jest w Polsce. Absolutnie totalna ! Oni sie czuja w Polsce doslownie jak w Izraelu,i niestety sie nie myla i maja racje Dzieje sie to na skutek nieprawdopodobnej slepoty a wrecz glupot Polakow Zostanie zaprezentowana antyizreaelska i antysemicka krytyka ? Tego belkotu przypominajacego hitlerowska propagande normalny czlowiek nie moze sluchac Oni moga dopuscic sie dowolnej zbrodni i to juz jest antysemityzm Musimy to nazywac HITLEROWSKA PROPAGANDA !!!

    OdpowiedzUsuń