środa, 27 czerwca 2012

Tarnów: Ambasador Izraela interweniuje w liceum

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, w ramach cyklu spotkań "Pod jednym niebem", postanowili dowiedzieć się więcej o sytuacji na Bliskim Wschodzie i konflikcie izraelsko-palestyńskim. Wśród zaproszonych gości mieli znaleźć się Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny polskiej edycji "Le Monde Diplomatique" i Omar Faris, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich.

Pomysł takiej debaty nie spodobał się w Ambasadzie Izraela w Polsce. Ambasador Zvi Rav-Ner osobiście zatelefonował do dyrektorki liceum Małgorzaty Wrześniowskiej z pretensjami, że uczniowie chcą zorganizować dyskusję o sytuacji w Palestynie. Zarzucił organizatorom, że chcą przedstawić problem tylko z punktu widzenia Palestyńczyków, bez zaprezentowania poglądów strony izraelskiej. Po telefonie dyplomaty dyrektorka odwołała spotkanie.

To nie pierwsza interwencja ambasady izraelskiej w roli cenzora polskiej debaty publicznej. Niestety pierwsza skuteczna - skomentował zajście Przemysław Wielgosz.


Waldemar Chamala

Żródło: http://lewica.pl/index.php?id=26705 

1 komentarz:

  1. Widac jak na dloni kto tu rzadzi ! Ta bandycka bezczelnosc, wola o pomste do nieba ! To jednak chyba dobrze ! Bezczelnosc i lajdacka buta zawsze prowadzi do zguby ,ufam ze i tak bedzie teraz !!!

    OdpowiedzUsuń