wtorek, 8 maja 2012

Żydowski hokeista atakowany za grę dla Niemiec

Hokeista Evan Kaufmann zdecydował się na grę w reprezentacji Niemiec. Z tego powodu pojawiło się wiele negatywnych głosów, zaś Kaufmann przyznaje, że padają one głównie ze strony środowisk żydowskich.

Evan Kaufmann urodził się 31 października 1984 roku w Plymouth w Stanach Zjednoczonych. Od czterech lat gra w Niemczech, występując w klubie hokejowym DEG Metro Stars. W tym roku zdecydował się przyjąć propozycję występów w kadrze Niemiec, stając się tym samym pierwszym żydowskim zawodnikiem w reprezentacji tego kraju od 1932 roku. Pradziadek Kaufmanna zmarł z głodu w jednym z obozów koncentracyjnych, zaś prababkę zagazowano w Auschwitz-Birkenau. Dziadek hokeisty był więziony w kilku obozach koncentracyjnych i poważnie wyszedł na wolność w 1945 oku.

Właśnie do tego faktu odwołują się krytycy hokeisty, który wyznał, że negatywne opinie wychodzą właśnie ze środowisk żydowskich. Wiceprezes Stowarzyszenia Ocalałych z Holokaustu Menachem Rosensaft powiedział, iż dla zawodnika najważniejszy jest hokej, jednak decyzja Kaufmanna powoduje u niego „niesmak”. Sportowiec stwierdził, że o historii należy pamiętać, jednak nie może ona przysłaniać rzeczywistości, bowiem obecnie Niemcy nie są antysemickim krajem. Kaufmann będący konserwatywnym Żydem, zachęcił przedstawicieli amerykańskich środowisk żydowskich, do odwiedzenia Niemiec i tym samym obalenia dotychczasowych stereotypów.

Źródła: Jerusalem Post / Svenska Dagbladet
MM

Za:  http://narodowcy.net/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz