wtorek, 27 września 2011

Nie ma pięniędzy? Są! Muzeum Historii Żydów otrzyma dodatkowo 8 milionów

Zamiast planowanych 2 milionów złotych, Muzeum Historii Żydów Polskich otrzyma 10 mln zł. Jak zapowiedział Bogdan Zdrojewski, zawiadujący tworem o nazwie “Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”: – W przyszłym roku przeznaczymy na bieżącą działalnośc [tej] instytucji po 5 mln zł z budżetu ministerstwa ["Kultury"] i miasta Warszawy. Dotychczas Muzeum otrzymywało po milionie złotych.

Muzeum ma zostać otwarte w 2013 roku, a pracować ma w nim aż 100 osób. Już dzisiaj muzeum w budowie zatrudnia 1/4 tej docelowej liczby.
Niestety, trudności z budową nawet tak “priorytowej” placówki mogły spowodować opóźnienie jej otwarcia, co zaalarmowało społeczność żydowską. Doprowadzono zatem do tego, że w napiętym harmonogramie prezydetna USA odwiedzającego Polskę, znalazł się czas na wizytę placu budowy Muzeum. Obama wyraził życzenie przyjazdu na otwarcie tej instytucji, co ma mieć miejsce w 70. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jak stwierdza autor informacji w Życiu Warszawy, dodatkowe pieniądze znalazły się, bowiem “pomogła wizyta prezydenta USA”.
Całkowity koszt budowy Muzeum ma wynieść około 200 mln zł, które to pieniądze pokryją po połowie “Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego” oraz władze Warszawy. Czytaj: budowę instytucji żydowskiej pokryją polscy podatnicy.

bibula.com

2 komentarze:

  1. Pan Zdrojewski jest jak najbardziej ministrem kultury,jest rzecza oczywista czyjej? Nie ma tu watpliwosci. Jak minister kultury to minister kultury,czyjej, no nie zawracajmy glowy Pani Gronkiewicz - Waltz (Heike Grundbaum) - bez przesady,kasa nie sypnie swoim Badzmy ludzmi Ona jest przecie ,,katoliczka,, i to nawiedzona w Duchu Swietym ,wie ze najwazniejszym przykazaniem jast milosc blizniego,no to daje bliznim przeciez nigdzie nie jest napisane jakiej oni musza byc narodowosci. Nie badzmy malkontenci !

    OdpowiedzUsuń
  2. W duchu wspolpracy i pokoju..
    Postby Jerzy Ulicki-Rek » 01 Jan 2018 05:23 am

    https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=2&t=27041

    OdpowiedzUsuń