niedziela, 6 maja 2018

Szaleniec Netanjahu: Izrael jest gotów walczyć z Iranem. Lepiej teraz niż później


– Izrael jest zdeterminowany, aby zapobiec irańskiej obecności w Syrii, nawet za cenę bezpośredniej konfrontacji z Islamską Republiką – powiedział dzisiaj izraelski premier Benjamin Netanjahu na trzy dni przed zaplanowanym spotkaniem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w celu omówienia tej kwestii.

Przemawiając na początku cotygodniowego spotkania gabinetu, Netanjahu powiedział że podczas gdy wszystkie jego spotkania z Putinem są ważne dla bezpieczeństwa Izraela i koordynacji między siłami IDF i rosyjskiej armii działającej w Syrii, to spotkanie jest szczególnie ważne „w świetle rosnących irańskich starań o utworzenie baz wojskowych w Syrii przeciwko Izraelowi. ”

Netanjahu powiedział, że w ostatnich miesiącach Islamski Korpus Gwardii Rewolucyjnej Iranu przerzucił zaawansowane uzbrojenie, które może być wykorzystane zarówno przeciwko frontowym pozycjom Izraela, jak i siłom stacjonującym w głębi kraju. Ta broń obejmuje drony szturmowe, pociski ziemia-ziemia i systemy przeciwlotnicze, które zagrażałyby samolotom Sił Powietrznych Izraela.
– Jesteśmy zdecydowani powstrzymać irańską agresję przeciwko nam, nawet jeśli wiąże się to z walką. Lepiej teraz niż później – powiedział Netanjahu. – Narody, które nie chciały działać kiedy był na to czas przeciwko morderczej agresji przeciwko nim, płaciły później o wiele wyższą cenę.
Za: dzienniknarodowy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz