poniedziałek, 14 maja 2018

''Sojusznicy'' Polski po raz kolejny nas zdradzają. Prezydent Trump podpisał ustawę 447. Rząd RP wmawia Polakom, że nic się nie stało9 maja br. prezydent Trump podpisał ustawę 447 (JUST Act) dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu, w tym mienia bezspadkowego. Na mocy tej ustawy amerykański Departament Stanu ma obowiązek monitorować stan realizacji żydowskich roszczeń w państwach, które są sygnatariuszami Deklaracji Terezińskiej. Polska jest jednym z nich. Oznacza to, że Żydzi uzyskali od USA oficjalne wsparcie dla swoich działań mających na celu wyłudzenie od Polski gigantycznej kwoty (mówi się już nawet o 300 miliardach dolarów) pomimo tego, że roszczenia te są bezprawne, a wycena wyssana z palca.

Co na to polskie władze?
„Ta ustawa wcale nie mówi o tym, że mają być jakieś konsekwencje wyciąganeNie mówi o relacjach z innymi państwami, a mówi wyłącznie o tym, że Departament Stanu ma monitorować sytuację i informować Kongres o tym, co się dzieje w tej sprawie i tyle” – powiedział dziś w radiowej Jedynce wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.
„Nie przywiązywałbym do tej ustawy zbytniej wagi, gdyż Polska nie jest w niej wymieniona ani w nazwie, ani w treści” – stwierdził szef MSZ Jacek Czaputowicz jeszcze przed podpisaniem ustawy przez prezydenta Trumpa .

„Póki co, ustawy nawet naszego największego sojusznika nie obowiązują w Polsce” – oświadczył we wtorek szef gabinetu premiera Marek Suski na antenie Polskiego Radia 24.
Jak więc widać, akcja polskich władz polega na wyciszaniu emocji Polaków zaniepokojonych działaniem władz amerykańskich, które przyjęły ustawę legitymizującą żydowskie roszczenia do mienia bezspadkowego oraz łamiącą postanowienia polsko-amerykańskiej umowy indemnizacyjnej z 1960 roku. Polskie władze wmawiają nam, że „nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało”. Jeśli „nic się nie stało”, to dlaczego Żydom tak zależało na tej ustawie?
Podpisanie ustawy 447 przez prezydenta Trumpa skomentował Stanisław Michalkiewicz na łamach portalu Polonia Christiana. – 9 maja 2018 roku Polska ostatecznie przegrała II Wojnę Światową. Jak inaczej to nazwać? Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali. Przez cały okres prac nad ustawą 447 polskie władze i największe ośrodki opiniotwórcze milczały w tej sprawie. Jest to najlepsza ilustracja dziadostwa, w jakie Polska popada – stwierdził Michalkiewicz.
– Państwo polskie powinno zatrudnić najlepszych prawników, przygotować księgi strat dla każdego centymetra kwadratowego naszej Ojczyzny i pokazywać światu, jakie ponieśliśmy straty. Bez tego będziemy skazani na żydowskie krzyki i kolejne roszczenia, do spłacenia których być może już niedługo będą nas wzywać kolejne kraje – mówi w rozmowie z PCh24.pl dr Ewa Kurek.
W tym kontekście warto zwrócić uwagę na artykuł izraelskiego dziennikarza Nadava Eyala opublikowany na portalu ynetnews.com w lutym br. Eyal pisze tam otwartym tekstem: „Izrael musi walczyć przeciwko Polsce w instytucjach Unii Europejskiej. Musi wykorzystywać swoje wpływy w Stanach Zjednoczonych. Setki tysięcy Izraelczyków to dzieci i wnuki polskich obywateli żydowskich, których własność została skradziona przez państwo [polskie – przyp.red] lub ich sąsiadów. Ograniczone i niedorzeczne postanowienia dotyczące zwrotu miały sens, gdy państwo polskie nadal utrzymywało sojusz z Izraelem. Ten sojusz został całkowicie podminowany i nadszedł czas, aby skorzystać z członkostwa Polski w UE, aby wezwać do stworzenia odpowiednich systemów zwrotu mienia”.
To jak? Naprawdę nic się nie stało?
Za: wprawo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz