środa, 4 kwietnia 2018

Skandal! „Polskie świnie” w Muzeum w Auschwitz! Czy będzie reakcja ministra Glińskiego?

Polskie świnie w Muzeum w Auschwitz, komiks Maus
Nie tylko Muzeum Polin pozwala sobie na przeprowadzanie polakożerczej kampanii. Do przedstawiania Polaków jako zezwierzęconych antysemitów i odpowiedzialnych za holokaust przyłączyło się także Muzeum Auschwitz-Birkenau. W bibliotece muzeum znajduje się komiks, który ukazuje Polaków jako niekoszerne polskie świnie. Nie można przejść wobec tego obojętnie.
Autorem komiksu pt. „Maus: A Survivor’s Tale” jest Itzhak Abraham ben Zeev, występujący pod pseudonimem artystycznym Art Spiegelman. W komiksie Polacy zostali przedstawieni jak „antysemickie świnie” agresywne „świńskie kapo”, które grożą Żydom eksterminacją, co służy podtrzymywaniu fałszywego obrazu mającego na celu przedstawienie Polaków, ofiar II wojny światowej, jako nazistowskich ludobójców.
To sprawa, która czym prędzej powinna zostać wyjaśniona przez dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau, Piotra Cywińskiego (adres e-mail sekretariatu muzeum: sekretariat.muzeum@auschwitz.org) oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego (adres e-mail: minister@mkidn.gov.pl), który zapowiada że w przyszłym roku przeznaczy 32 miliony złotych na kolejne żydowskie muzea w Polsce.
Zapewne, gdyby w podobnym komiksie, Żydzi zostali przedstawieni jako niekoszerne świnie, w sposób zorganizowany – co jest faktem – wydające swoich na rzeź, interweniowałby cały świat.
Za: wprawo.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza