czwartek, 12 kwietnia 2018

Skandal,prezydent Izraela na Marszu Żywych: „Polska musi zrobić swój rachunek sumienia”

Tego należało się spodziewać. Prezydent Izraela nie przyjechał na Marsz Żywych w Auschwitz, żeby budować mosty pomiędzy Polakami i Żydami. Przyjechał, żeby opieprzyć Polaków i zażądać, aby się upokorzyli. – My, którzy tu dziś stoimy, wiemy, że prawda wyrośnie z tej właśnie ziemi. Żadne prawo nie może ukryć krwi, żaden interes nie może ukryć antysemityzmu. Polska musi zrobić swój rachunek sumienia – powiedział prezydent Reuven Riwlin na głównej ceremonii Marszu Żywych.
Co prawda, prezydent Riwlin wspomniał o polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, ale szybko „zrównoważył” ten przekaz. – Ale nie można zaprzeczać prawdzie. Naziści nie mogliby dokonać tylu mordów, gdyby nie było współpracowników. Żydzi byli zabijani nie tylko w obozach, ale także poza nimi. Przez Ukraińców, Litwinów, Francuzów, ale i Polaków. Zbyt dużo ludzi zabijało Żydów i grabiło ich mienie – powiedział.
– Obywatele polscy byli zabijani w tej okrutnej wojnie. Każdy naród ma swoją historię i ma prawo odbudować się z jej ruin. Polska musi zrobić swój rachunek sumienia. Musimy, panie prezydencie, współpracować w sprawie kształcenia Polaków i Żydów. Żeby to nigdy się nie powtórzyło – mówił dalej prezydent Izraela.
– Żadne prawo nie może ukryć krwi, żaden interes nie może ukryć antysemityzmu. Będziemy pamiętać wszystkich zabitych, co do jednego – zakończył swoje przemówienie.
To ile ma nas kosztować ten „rachunek sumienia”? 65 miliardów dolarów wystarczy?
Za: wprawo.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza