sobota, 17 lutego 2018

Z Wikipedii usunięto słynną grożbę Israela Singera wobec Polski - wypowiedż która zdradza prawdziwą przyczynę ataków środowisk żydowskich na nasz kraj

 Israel Singer
Wiele komentatorów wskazuje, że w sporze z Polską Izraelowi wcale nie chodzi o ustawę o IPN, ale sednem sprawy są roszczenia Żydów wobec naszego kraju. W tym kontekście wykreślenie z tekstu w Wikipedii słynnej już wypowiedzi Israela Singera na temat Polski nabiera głębszej wymowy. 

Wikipedia to jedno z najchętniej używanej źródeł informacji także w Polsce. Niewątpliwie więc ta internetowa encyklopedia może oddziaływać na poglądy milionów czytelników. Co niezwykle interesujące, właśnie teraz, w trakcie trwającego sporu z Izraelem, z Wikipedii została wykreślona słynna już wypowiedź Izraela Singera, która padła na spotkaniu Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires w 1996 r. Ówczesny sekretarz generalny WJC bardzo jasno dał wtedy do zrozumienia, jaki jest priorytet w relacjach z Polską: Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym – powiedział Singer.

Te słowa od początku traktowane były jako groźba skierowana przeciwko Polsce. Wykreślenie wypowiedzi Singera z artykuły na Wikipedii odnotowali użytkownicy portalu wykop.pl. Sprawa wywołała burzliwą dyskusję i wiele komentarzy. Ostatecznie oburzenie internautów się opłaciło – wspomniany, kontrowersyjny cytat Singera już wrócił na Wikipedię. Obecne zarzuty Izraela związane z ustawą o IPN wydają się być wygodną przykrywką dla innych działań. O tym, że roszczenia żydowskie są nadal sprawą aktualną,wspominał niedawno wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który ujawnił, że od roku przychodzą do niego przedstawiciele ambasady Izraela, którzy protestują przeciwko ustawie reprywatyzacyjnej.  

Źródło: prawdaobiektywna.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza