wtorek, 20 lutego 2018

Historia się powtarza. Żydzi razem z innymi mniejszościami narodowymi wbijają sztylet Polsce w plecy

Na stronie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce opublikowano wczoraj „Oświadczenie organizacji żydowskich do opinii publicznej”. Oświadczenie jest dostępne również w wersji angielskiej. Jest to oświadczenie haniebne, którego celem jest oczernienie Polski i Polaków w oczach opinii publicznej w chwili, gdy nasze państwo i naród stały się ofiarą bezpardonowej kampanii kłamstw i oszczerstw. Niestety, polscy Żydzi przyłączyli się do tej kampanii.
„My, przedstawiciele polskich organizacji żydowskich, wyrażamy nasze oburzenie z powodu narastającego w kraju klimatu nietolerancji, ksenofobii i antysemityzmu” – czytamy w oświadczeniu. „Polscy Żydzi – w przeddzień 50. rocznicy marca 68 i 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim – nie czują się dziś w Polsce bezpiecznie. Jest rzeczą oczywistą, że obecne zagrożenia nie przypominają tych z przeszłości, i że – inaczej niż w wielu innych krajach współczesnej Europy – nie przybierają też formy bezpośrednich napaści. Ale brak fizycznej przemocy nie wystarcza przecież, by sytuację uznać za normalną”.

Oto szczyt manipulacji: w jednym zdaniu powiedzieć, że w Polsce nie ma aktów przemocy wobec Żydów i jednocześnie stwierdzić, że Żydzi nie czują się w Polsce bezpiecznie, a sytuacja nie jest normalna.
Ale to jeszcze nie wszystko. W dalszej części oświadczenia mamy taki oto zarzut.
„Wiemy też, że nie tylko my, a zapewne nawet nie my najbardziej, padamy ofiarą tego klimatu nienawiści. Wyrażamy naszą solidarność z wszystkimi w Polsce, którzy – jak Romowie, muzułmanie,  uchodźcy, osoby czarnoskóre, Ukraińcy, członkowie pozostałych mniejszości etnicznych, religijnych, seksualnych czy innych – doświadczają wrogości czy wręcz dyskryminacji. Czujemy gniew i wstyd, że w naszym wspólnym kraju kogokolwiek to spotyka. Jesteśmy, w ramach naszych szczupłych możliwości, gotowi współpracować z wami i waszymi organizacjami, by przeciwstawić się złu” – informują opinię publiczną polscy Żydzi.
Jak więc widzicie, Polacy to „zło”, któremu trzeba się przeciwstawić.
Tym oświadczeniem polscy Żydzi wykazali skrajną nielojalność wobec państwa polskiego. Stosując neomarksistowską metodę stygmatyzowania większości poprzez pokazywanie jej jako oprawców rzekomo uciskających mniejszości polscy Żydzi dorabiają Polakom obrzydliwą gębę, co z całą pewnością zostanie wykorzystana do działań antypolskich w momencie, gdy amerykańskie organizacje żydowskie i Izrael dążą do ograbienia państwa polskiego na gigantyczną kwotę 65 miliardów dolarów.
Po przeczytaniu tego haniebnego oświadczenia trzeba naprawdę mocno zacisnąć zęby, że nie użyć słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obelżywe.
Pod oświadczeniem podpisali się:
Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP
Naczelny Rabin Polski
Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie
Gmina Wyznaniowa Żydowska w Katowicach
Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie
Gmina wyznaniowa Żydowska w Bielsko-Białej
Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma
Żydowskie Stowarzyszenie B’nai  B’rith
Żydowskie Stowarzyszenia Czulent
Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego
Fundacja im. Prof. Mojżesza Schorra
Fundacja Shalom
Jewish Community Centre – JCC Warszawa
Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Żydów w Polsce
Stowarzyszenie Dzieci Holokaustu
Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny
Stowarzyszenie Midrasz
JCC Kraków
Za; wprawo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz