środa, 5 grudnia 2012

Żona szefa MSZ Anne Applebaum chce obywatelstwa RP

Żona ministra Radosława Sikorskiego Anne Appelbaum chce zostać obywatelką Polski. Jak dowiedziało się Polskie Radio Appelbaum złożyła odpowiedni wniosek w Bydgoszczy, teraz czeka na zakończenie procedur administracyjnych.

Anne Appelbaum w piątek wzięła udział w promocji swojej nowej książki „Żelazna Kurtyna” w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie.
W spotkaniu, w którym uczestniczył również minister Radosław Sikorski, wzięło udział wielu przedstawicieli waszyngtońskich środowisk opiniotwórczych.

Anne Applebaum tłumaczyła, że od 20 lat jest związana z Polską. Podkreśliła, że ma poczucie, że Polska stała się jej drugą ojczyzną.

Za: http://aktyw14.net/

6 komentarzy:

 1. Druga ojczyzna ? No ,no ladnie to brzmi ! Niestety pani Appelbaum co innego deklaruje a co innego robi ! W swej ksiazce starala sie usprawiedliwic i zrozumiec Salomona Morela ! Zbrodniarza ktory zamordowal 1500 osob !!! Tam byla zorganizowana doslownie feta, oczywiscie na koszt polskiego podatnika Przy okazji promowala swoja ksiazke kucharska , to juz chyba troche nieladnie i nieprzyzwoicie !

  OdpowiedzUsuń
 2. amerykanka zydowskiego pochodzenie chce byc polką ;d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Appelbaum - mozna dodać niemiecka...

   Usuń
 3. Zas Polakom,z kresow wschodnich, odmawia sie Obywatelstwa Polskiego,jedynie co moga otrzymac to Karte Polaka,o ile spelnia odpowiednie wymadania.Widocznie sa oni za bardzo Polscy.Obywatelstwo polskie tylko dla wybrancow. Jak to sie mowi,swoi swoim wchodza w .... !!! Moze w wolnej Polsce to sie zmieni,co daj Boze,zeby to nastapila jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 4. A nasza sp.Mama,powtarzala nam, od najmlodszych lat,ze mamy tylko jedna Ojczyzne,tak jak ma sie tylko Jedna MATKE i JEDNEGO OJCA.Jak mozna miec,"dwie "???. No chyba,ze u innych,to za normalna rzecz uchodzi" !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jezeli ktos od wielu lat mieszka w innym kraju, rozumie jego kulture, jezyk, polityke, jezeli czuje przynaleznosc do spoleczenstwa i przyczynia sie do rozwoju danego kraju, to dlaczego nie mozna rowniez zostac jego obywatelem?

   Usuń