poniedziałek, 26 listopada 2012

Karykatura premiera Izraela to antysemityzm?

Jeden z najbardziej wpływowych Żydów w Stanach Zjednoczonych, rabin Marvin Hier, oskarżył amerykański „Huffington Post” o antysemityzm, ponieważ gazeta zamieściła karykaturę izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu.
Marvin Hier został dwukrotnie uznany przez tygodnik „Newsweek”, za najbardziej wpływowego rabina w Stanach Zjednoczonych w latach 2007 i 2008. Założyciel i dziekan Centrum Szymona Wiesenthala stwierdził, że gazeta „Huffington Post” dopuściła się antysemityzmu, publikując karykaturę premiera Benjamina Netanjahu, autorstwa brazylijskiego rysownika Carlosa Latuffa, odnoszącego się do aktualnej sytuacji w Strefie Gazy. Na karykaturze widać Netanjahu, wyciskającego palestyńskie dziecko z kartek wyborczych z przezwiskiem lidera Likudu, które wpadają do urny wyborczej.
Zdaniem rabina, kreskówki antysemickie mogą być rozpoznane przez czytelników, zaś insynuowanie korzyści wyborczych z konfliktu jest gorsze niż „karykatury porównujące Żydów do nazistów”. Według Hiera, premier Izraela nie morduje palestyńskich dzieci, lecz chroni swoich obywateli przed atakami Hamasu. Rabin skrytykował brazylijskiego rysownika, zarzucając mu ciągłe przedstawianie Żydów jako nazistów. Gdybym był irańskim ajatollahem, chciałbym mieć na swoich usługach takiego rysownika jak Latuff – stwierdził wpływowy Żyd.
Hier nie omieszkał udzielić złotej rady wydawcom „Huffington Post”, mówiąc, iż nie powinni oni publikować żadnych rysunków Brazylijczyka. Rabin skonstatował swoją wypowiedź stwierdzeniem, że najprawdopodobniej będzie musiał zadzwonić do Adrianny Huffington, będącej właścicielem gazety. Tygodnik „Newsweek” napisał niegdyś, że Hier może w każdej chwili zadzwonić do każdego światowego lidera, dziennikarza i twórcy z Hollywood.

Źródło: Algemeiner.com

MM

Za: http://narodowcy.net/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza