niedziela, 4 listopada 2012

Hollande zapewni bezpieczeństwo Żydom

Socjalistyczny prezydent Francji François Hollande zapewnił wczoraj, że bezpieczeństwo Żydów we Francji jest sprawą narodową. Zapewnienia te padły podczas jego spotkania z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
Francuscy Żydzi powinni wiedzieć, że Republika czyni wszystko, by ich chronić. Zagwarantowanie im bezpieczeństwa to sprawa narodowa. Nie chodzi o samych Żydów, ale o Francuzów wszystkich razem (…) Chcę przypomnieć tu determinację Republiki Francuskiej, by zwalczać antysemityzm. Będą zwalczane wszelkie jego przejawy, tak w czynach jak i słowach. Będzie ścigany wszędzie – mówił Hollande podczas wizyty w żydowskiej szkole w Tuluzie, gdzie w marcu muzułmański zamachowiec Mohammed Merah zastrzelił rabina i trójkę dzieci.
Słowa Hollande’a z zadowoleniem przyjął izraelski premier, który z uznaniem mówił o zwalczaniu antysemityzmu przez swojego lewicowego przyjaciela z Francji. Mord w Tuluzie nie był jedynie mordem na Żydach, ale również na żołnierzach francuskich, muzułmanach i chrześcijanach, bez żadnego rozróżnienia. Barbarzyńska nienawiść nie zagraża wyłącznie Żydom, ale całej cywilizacji – stwierdził Netanjahu.

MM

Za: http://narodowcy.net/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz