sobota, 27 października 2012

Bliski Wschód: Sygnał BBC zagłuszany

BBC poinformowało, że ktoś zakłóca jego sygnał na Bliskim Wschodzie i w Europie, informuje Reuters na swojej stronie internetowej. Dotyczy to także innych nadawców, twierdzą Brytyjczycy.
- BBC, wraz z innymi nadawcami, boryka się z rozmyślnym, sporadycznym zakłócaniem sygnału nadawanego w Europie i na Bliskim Wschodzie – pożalił się brytyjski publiczny nadawca.
Spółka przypomniała, że rozmyślne zakłócanie sygnału jest naruszeniem regulacji międzynarodowych dotyczących wykorzystania satelitów. BBC potępiło praktyki zmierzające do uniemożliwienia dostępu do informacji.
Nieznani sprawcy zakłócali sygnał BBC World News, kanałów telewizyjnych BBC nadawanych po arabsku oraz  programów radiowych BBC nadawanych po angielsku i arabsku.

Za: Puls Biznesu

Komentarz Redakcji: Szkoda, że zachodniackie szczekaczki nie są tak skore do przypominania o wadze regulacji międzynarodowych gdy zdejmowana z anten, zagłuszana i szykanowana w całej Europie Zachodniej jest irańska, anglojęzyczna stacja PressTV. Redakcja Xportal.pl pozdrawia walczących o wolność przekazu medialnego od kłamstw, to jest zagłuszających sygnał BBC w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza