piątek, 3 sierpnia 2012

Centrum Wiesenthala atakuje festiwal w Awinion

Centrum Szymona Wiesenthala wysłało list do francuskiej minister kultury, w którym krytykuje Festiwal w Awinion za część wydarzeń kulturalnych, krytycznych wobec polityki Izraela.
Centrum Szymona Wiesenthala nie spodobały się niektóre sztuki i inne wydarzenia, towarzyszące kulturalnemu Festiwalowi w Awinion, które przypominają niektóre rezolucje Organizacji Narodów Zjednoczonych, podchodzące krytycznie do polityki Izraela wobec Palestyny. Chodzi przede wszystkim o dokumenty ONZ z 1952 roku, krytykujące Izrael za brutalny sposób rozbudowywania państwa syjonistycznego.
List do francuskiej minister kultury Aurélie Filippetti, wysłał dyrektor ds. relacji międzynarodowych Centrum czyli Shimon Samuels. W dokumencie skrytykował festiwal za to, iż prezentowane na nim treści „dążą do delegitymizacji państwa Izrael” i „nawołują do zerwania przez francuskich Żydów, więzi z izraelskim państwem„. Centrum zażądało, aby ministerstwo przyjrzało się rozdzielaniu funduszy na tego typu festiwale i w następnym roku podjęło działania przeciwko prezentacji treści tego typu i ukarała winnych ich obecności.

DesInfos.com
MM

Za : http://narodowcy.net/

2 komentarze:

  1. N-ty orzyklad ich bandyckiej dzialalnosci Oni rasa panow swiata i kazdy musi pokornie podporzadkowac sie ich plugawej opini i dzialalnosci Jeszcze bydlaki jak hitlerowcy chca komus zakazac dzialalnosci tylko dlatego ze ma opinie inna ,niz te bydlaki !

    OdpowiedzUsuń
  2. To tylko potwierdza że są najgorszą zarazą na naszej pięknej planecie.

    OdpowiedzUsuń