sobota, 14 lipca 2012

Rekompensaty za Holocaust powodem odwołania ambasadora USA w Polsce?

Złe relacje z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim mogły być nieoficjalnym powodem odwołania ambasadora USA w Polsce Lee Feinsteina - twierdzi izraelska gazeta "Haaretz", powołując się na plotki krążące w "kręgach dyplomatycznych w Warszawie". 

Jak podaje gazeta, opierając się na informacjach z nieoficjalnych źródeł, powodem odwołania mogła być różnica zdań między Sikorskim a Feinsteinem dotycząca zbytniego zaangażowania się ambasadora w sprawę rekompensaty spadkobiercom żydowskim utraconych majątków w czasach Holokaustu.
Ani Biały Dom ani Sekretarz Stanu nie podały przyczyn odwołania dyplomaty. Nie wiadomo także, czym będzie się zajmował dotychczasowy ambasador.

Następcą Stephen Mull

Lee Feinstein został odwołany 11 lipca decyzją prezydenta Baracka Obamy. Dyplomata na stanowisko ambasadora został mianowany w 2009 roku.
Nowym ambasadorem USA w Polsce będzie Stephen D. Mull, w przeszłości m.in. doradca podsekretarza stanu USA i ambasador na Litwie. Mull pracował też w przeszłości w polskiej ambasadzie. Pełnił w niej funkcję radcy do spraw politycznych i wojskowych, gdy Polska przygotowywała się do wejścia do NATO w 1999 roku.

 

2 komentarze:

  1. I bardzo dobrze ze ta zydowska lajza zostal odwolany Te indywiduom wogole nie powinien by ambasadorem !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Sikorski zatroskany Polske ? To jakas blazenada ! Typ ten to typowa zydowska marionetka realizujaca zydowskie interesy Dobor ludzi do MSZ to jawnie rasistowskie wrecz hitlerowskie metody,Zyd,Zyd i jeszcze raz Zyd .Polacy won,won i jeszcze rzaz WON I WONOCHA !

    OdpowiedzUsuń