środa, 4 lipca 2012

Kolekcja szmat: warto czytać nie tylko artykuły, ale i przeglądać dyskusję

 Żródło: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/07/02/kolekcja-szmat-warto-czytac-nie-tylko-artykuly-ale-i-przegladac-dyskusje-2/
  
Jakub Władysław Wojewódzki rozpoczął swoją “karierę” od harcerskiej rozgłośni radiowej w latach 80-tych. Syn Bogusława Wojewódzkiego, funkcjonariusza SB i prokuratora PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości nie miał problemów z zatrudnieniem w kolejnych prywatnych stacjach telewizyjnych. Jego ojciec zapisał się w historii pełniąc rolę prokuratora z ramienia Prokuratury Generalnej w sprawie tzw. “prowokacji bydgoskiej” z 19 marca 1981 roku. Natomiast Maciej Figurski jest synem Zbigniewa Figurskiego – ostatniego dyrektora generalnego Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ) i zastępcy likwidatora FOZZ. Jego, że rodzice poznali się w Moskwie, gdzie Maciej urodził się w 1973 roku. Przez jakiś czas mieszkali w Polsce, a potem znaleźli się w Bejrucie, Być może ojciec był dyplomatą albo dawnych agentem służb specjalnych.
Oczywiście oni obaj nie są jedynymi potomkami prominentów peerelowskich, którzy dziś korzystają ze statusu “celebrytów” i są “dziennikarzami” .


Można wywołać i innych: Monikę Olejnik, która pracę dziennikarki rozpoczęła z tytułem zootechnika, w 1982 roku, gdy w Polsce obowiązywał stan wojenny, prywatnie córkę Tadeusza Olejnika, wysokiego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa;
Grzegorza Miecugowa, dziennikarza radiowego w czasach PRL, syna Brunona Miecugowa, stalinowskiego dziennikarza, który zasłynął, jako sygnatariusz tzw. ” Apelu Krakowskiego” z roku 1953, wyrażającego poparcie członków ZLP, dla stalinowskich władz, które na podstawie sfałszowanych dowodów, dokonały aresztu duchownych katolickich.
List podpisała między innymi Wisława Szymborska.
W procesie, który wtedy miał miejsce, na karę śmierci zostali skazani duchowni: Józefa Lelito, Michał Kowalik i Edward Chachlica. Wyroków ostatecznie nie wykonano.
Wymieńmy jeszcze Hannę Lis z domu Kedaj, primo voto Smoktunowicz, która karierę dziennikarską rozpoczęła już w III RP, w roku 1992 jako prezenterka Teleexpresu. Jest córką Aleksandry i Waldemara Kedaja, znanych peerelowskimi dziennikarzy i tajnych agentów SB. Oboje zostali umieszczeni na słynnej “liście kanalii” Stefana Kisielewskiego.
I jeszcze Magdalena Gessler, z domu Ikonowicz, malarka a obecnie właścicielka restauracji, córka wieloletniego peerelowskiego dziennikarza PAP i agenta esbeckiego TW Metrampaż” , siostra Piotra Ikonowicza, socjalistycznego populisty, obecnie doradcy Janusza Palikota. Dzieciństwo spędziła na Kubie rządzonej przez Fidela Castro.
I wielu innych, nie ma co dalej ich wymieniać Ś.. Co ich łączy?
Wszyscy pochodzą z określonego, jednorodnego środowiska: wychowali się w domach skrajnie lewicowych, bez odniesień do polskiej tradycji, po prostu w rodzinach komunistycznie ” internacjonalistycznych” . Dla nich polska tradycja słowa ” naród” , jego symbole, historia, jest czymś obcym, niewartym szacunku. Hasła ” Bóg, Honor, Ojczyzna” to puste slogany, budzące uczucia zgrozy lub politowania. Zgrozy, gdyż czują się w ich obliczu zagrożeni w swoim wyobcowaniu pośród polskiej kultury i tradycji, politowania, bo są dla nich pustym i nic nieznaczącym frazesem.

 ~antykom

Za: http://niepoprawni.pl/blog/208/warto-czytac-nie-tylko-artykuly-ale-i-przegladac-dyskusje

1 komentarz:

  1. To juz n-ty przyklad kto rzadzi i rozdaje karty ! Dobrze jest to przypominac,ale jednoczesnie uruchomic trzeba dyskusje jak tych zwyrodnialcow odsunac od wladzy ! Bo my piszemy i to nieduzo a bandyci i ich potomkowie maja sie coraz lepiej ! Zaczynaja juz ostentacyjnie i bezceremonialnie mordowac ludzi ! Samym tylko przypominaniem niczego nie zmienimy ! A niedlugo bandziory nawet uniemozliwia nam pisanie Musimy zaczac szukac przerwania tego tanca w kolko, dookola wojtek !

    OdpowiedzUsuń