sobota, 16 czerwca 2012

"Hitlerze, dziękujemy za Szoah": "Bogobojne światowe żydostwo" na ścianach instytutu Yad Vashem w Jerozolimie.

IM HOLLANDER/PAP/EPA Nieznani sprawcy umieścili w nocy z niedzieli na poniedziałek na ścianach budynków instytutu około dziesięciu napisów. Na zdjęciu: usuwanie napisów, 11.06.2012
 Jak powiedział rzecznik policji Micky Rosenfeld, śledztwo prowadzone jest w wielu kierunkach. Za prawdopodobne uznał, że za zbezczeszczenie instytutu odpowiedzialność ponoszą "ultraortodoksyjni żydowscy ekstremiści". Wcześniej twierdził, że sprawcami mogły być także dzieci lub wandale.
Jeden z napisów zawiera - według agencji dpa - apel do polskiego rządu, by "uniemożliwił syjonistom dalszego organizowania w Auschwitz
zmanipulowanych ceremonii rocznicowych". Podpis czerwoną farbą pod tym graffiti głosi: "Bogobojne światowe żydostwo".
"Jesteśmy zaszokowani i oburzeni tym przejawem palącej nienawiści do syjonistów i syjonizmu" - powiedział szef Yad Vashem, Awner Szalew. Swoim czynem sprawcy przekroczyli "czerwoną linię" - dodał. Prowokacyjne graffiti potępił też izraelski minister oświaty Gideon Saar.
Agencja dpa przypomina o istnieniu wśród Żydów ortodoksyjnych nurtów, które odrzucają nowoczesne państwo Izrael jako "bluźnierstwo wobec Boga". Ich zdaniem żydowskie państwo może stworzyć jedynie Mesjasz - pisze niemiecka agencja.
Antysyjonistyczne napisy po hebrajsku, w tym podziękowanie dla Hitlera za Szoah, odkryto w poniedziałek na ścianach instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Według rzecznika policji zbezczeszczenia placówki mogli dokonać ultraortodoksyjni żydowscy ekstremiści.

Za: http://blogmedia24.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza