czwartek, 12 kwietnia 2018

Prezydent Izraela w Krakowie: Polska pozwoliła na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera


– Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji – powiedział prezydent Rivlin podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą w Krakowie. Jak można było się spodziewać, Andrzej Duda oczywiście nie zareagował mówiąc o udziale Żydów w eksterminacji Polaków przed, w czasie i jeszcze długo po wojnie.

Relacja z tego wydarzenia na „Times of Israel” nosi tytuł „Polska i Polacy pomogli w nazistowskiej eksterminacji” – link tutaj. Tymczasem relacja na stronie prezydent.pl jest diametralnie inna!
– Kraj Polska pozwolił na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i był świadkiem fali antysemityzmu, wywołanej przez prawo, które teraz pan zaakceptował – dodał prezydent Rivlin jak podaje izraelski dziennik, kwestionując ustawę o IPN. – Ludzie mordowali, a następnie przejmowali [własność zabitych – przyp.red]. Oto fundament „antysemickiego uczucia”, który pozwolił hitlerowcom robić to, co chcieli, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.
– Ta kraina była kuźnią duszy narodu żydowskiego i naszym głębokim smutkiem, także największym żydowskim cmentarzem. Nie można wymazać tak bogatej historii, pełnej, bolesnej. Decydenci polityczni mają obowiązek kształtować przyszłość. Historycy mają obowiązek opisywać przeszłość i badać historię – orzekł Rivlin.
Za: dziennik narodowy.pl

1 komentarz: