niedziela, 30 listopada 2014

Wybitni ludzie o Żydach

"Po co Pan Bóg stworzył żydów polskich, jak nie po to, abyśmy z nich mieli służbę szpiegowską?"


,,Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla Żydów.”

Otto von Bismarck"UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków".

Maria Dąbrowska

"Dlaczego (…) dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polaków i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?"

gen. Władysław Sikorski


"Żydzi zawsze kontrolowali biznes…Wpływ kina amerykańskiego i kanadyjskiego jest pod wyłączną kontrolą moralną i finansową Żydów, manipulujących umysłami obywateli."

„Antysemityzm to protest przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwo europejskie.”

„Gdyby Polska nie miałaby tylu Żydów, nigdy by nie było rozbiorów”


Roman Dmowski


Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju.

Helmuth von Moltke
"Ujawnilo sie, ze ogol zydowski we wszystkich miejscowosciach, a juz w szczegolnosci na Wolyniu, Polesiu i Podlasiu (…) po wkroczeniu bolszewikow rzucil sie z cala furia na urzedy polskie, urzadzal masowe samosady nad funcjonariuszami Panstwa Polskiego, dzialaczmi polskimi, masowo wylapujac ich jako antysemitow i oddajac na lup przybranych w czerwone kokardy metow spolecznych."

gen. Stefan Rowecki "Grot"


"Ileż to razy wobec Polaków i Rosjan socjaliści żydowscy czy nacjonaliści wykrzykiwali, że >Polska jest trupem gnijącym, a Polacy rasa znikczemniała. Lecz jeżeli Polska jest trupem, czymże wy jesteście. Czy nie tym robactwem, które wywołuje gnicie?"


Bolesław Prus

1 komentarz:

 1. Nie 60 a już 200 mld zł!
  Żydzi chcą rekompensat od Polski

  WA3Zc

  Grupa 46 kongresmenów wywiera naciski na amerykański Departament Stanu, aby ponownie zajął się restytucją mienia żydowskiego w Polsce. Chodzi o 200 mld zł.

  Na niebagatelną sumę składają się rekompensaty, jakie Polska miałaby zapłacić za majątek należący przed II wojną światową. Oznacza to, że de facto państwo polskie odpowiadałoby za zagrabienie majątku Żydów przez Niemców, a następnie przejęcie go przez komunistów.

  „70 lat po holokauście i 25 lat po upadku żelaznej kurtyny istotny odsetek nieruchomości niegdyś należących do Żydów, skonfiskowanych przez nazistów i ich kolaborantów podczas holokaustu, nie został zwrócony prawowitym właścicielom lub ich spadkobiercom” – piszą kongresmeni w liście do Johna Kerry’ego.

  Politycy domagają się, aby Polska jak najszybciej uregulowała kwestie majątkowe z gminami wyznania mojżeszowego i organizacjami żydowskimi. Nie biorą nawet pod uwagę, że gminy żydowskiej odzyskały już majątek, a struktura społeczna II RP jest trudna do przełożenia na współczesne roszczenia.

  „Przedwojenna Rzeczpospolita miała 35 mln obywateli. To byli obywatele Polscy różnych narodowości. Polska była krajem wielu mniejszości narodowych. Bardzo trudne jest teraz takie klasyfikowanie mienia ze względu na narodowość” – mówi europoseł Janusz Wojciechowski (PiS).

  Problematyczny jest również fakt, że niektóre środowiska żydowskie domagają się zwrotu majątku po osobach, które zginęły w czasie II wojny światowej i nie pozostawiły po sobie spadkobierców. Warto wspomnieć, że bardzo wielu Żydów z tej grupy było obywatelami Polski.

  „Jeśli Polacy powinni coś od tych środowisk usłyszeć to słowo „dziękuję” – za to, co Polacy robili wobec Żydów podczas II wojny światowej, często narażając własne życie. Natomiast jeśli te środowiska mają jakieś roszczenia, to najlepiej by było, żeby składali je do państwa niemieckiego bo to Niemcy są odpowiedzialni za drugą wojnę światową” – podkreśla poseł Jan Dziedziczak (PiS).

  W Polsce nadal nie ma ustawy reprywatyzacyjnej, która regulowałaby te kwestie. To stwarza pole do nadużyć. Tymczasem list amerykańskich parlamentarzystów może mieć poważne konsekwencje.

  „Tu, wydaje się, chodzi o pewną akcję polityczną, która jest mocno niebezpieczna dla Polski” – mówi prof. Mieczysław Ryba.

  Na razie John Kerry nie odpowiedział na list kongresmenów.

  gah/radiomaryja.pl

  [fot. freeimages.com]

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/zydzi-chca-rekompensat-od-polski,14225270310#ixzz3f1eEeQ9q

  OdpowiedzUsuń